İzmir Çeşme'de köpek gezdirme hizmetimizden faydalanmak için bize ulaşabilirsiniz.

Çılgın Melezler!

Melez nedir? Aynı genetik aileye mensup iki hayvan çiftleştiğinde ortaya çıkan, hem anne hem de babasının karakteristik özelliklerini taşıyan ve tamamen yeni hayvana melez denir.
Melezler kimi zaman vahşi doğada doğal yollarla doğuyor olsalar da, bunların sayısı hayvanat bahçeleri ve vahşi doğa parklarında ortaya çıkanlardan fazla değildir.

1-Kan Papağanı Balığı

kan.jpgKan papağanı balığı, midas çiklet balığı ile kırmızı şeytan balığının bir karışımı. Bu türün ne yazık ki beslenmelerini son derece zorlaştıran, çok dar ağızları vardır. Bu yüzden üretilmeleri, birçok kişi tarafından zalimce bulunur.

2-Botsvana Türü

botsKoyun ve keçi karışımına melez yerine laboratuar canavarı dense daha doğru olur. Çünkü bilim insanları, koyun ve keçilerin embriyolarını laboratuarda birleştirerek Botsvana türünü meydana getirmişlerdi. Bu türün koyun embriyosundan türeyenleri koyun gibi yumuşacık tüylü, keçi embriyosundan türüyenleri ise keçi gibi kıllı oluyor.

3-Asplan ve Liger

asplanErkek kaplan ile dişi aslanın çiftleşmesinden doğan meleze asplan denir. Bu hayvanlar kükrediklerinde hem aslan hem de kaplan sesleri çıkarabilir
ligerLiger ise erkek aslan ile dişi kaplanın çiftleşmesinden doğar. ‘Liger’ kelimesi, İngilizce aslan anlamına gelen ‘lion’ ile kaplan anlamına gelen ‘tiger’ kelimelerinin birleşiminden türemiş. Ligerler dünyanın en büyük kedileri arasında ama asplanlar aslanlardan da, kaplanlardan da küçük.

4- Zebroidler

zebratBir zebra ile atgiller familyasından herhangi bir başka türün birleşmesiyle oluşmuş melezlere zebroid deniyor. Zebroidler 16. yüzyıldan beri yetiştiriliyor ve genellikle vücutları zebralara göre binmeye daha müsait oluyor. Ama huysuz ve dizginlenmesi zor canlılar olabiliyorlar.