İzmir Çeşme'de köpek gezdirme hizmetimizden faydalanmak için bize ulaşabilirsiniz.

Kan Emiciler

İşte, yeryüzünün gerçek vampirleri!

1-Korkunç Pireler!pulex_irritans_female_zsm.jpg

Pirelerin iki muhteşem becerisi var: Vücutlarına oranla çok daha yükseğe zıplayabilirler ve hiçbir şeyden şüphelenmeyen (insanlar da dahil!) tüm kurbanlarının kanını büyük bir zevkle hüpletirler! Pirelerin ağızları neşter benzeri iki bıçak ve kan akışını başlatan, kesici dörtlü diş dizisinden oluşur. Bu haylaz ufaklık, karnı doyduktan sonra bile kurbanını ısırmaya devam eder ve larvalarının beslenmesi için kan depolar.

2-Vampir Yarasalaryarasa8802

Bu kana susamış yarasalar, yerde yürümeyi öğrenen ve bu sayede avlarına sinsice yaklaşmayı başaran tek yarasa türü. Burunlarındaki ısı sensörleri, jilet kadar keskin dişlerini tam olarak nereye saplamaları gerektiğini kolayca bulmalarını sağlar. Ama diğer kan emicilerin aksine onlar kanı emmez, dilleriyle yalarlar! Dillerindeki özel bir madde, susuzlukları dinene dek akmaya devam etmesini sağlar.

3-Kana Susamış Kuşlar!galapagosstu.jpg

Çoğu kuş meyveler ve böceklerle beslenir. Yiyecek bir şey bulamadığında kanla karnını doyurmaya kalkan tek kuş vampir ispinozlardır! Galapagos Adaları’nda yaşayan bu kuşlar, gagalarıyla deniz kuşlarının bedenlerinde dehşet verici delikler açar ve dışarı sızan kanı yudumlarlar!

4-Tüyler Ürperten Keneler!b4a2543a-e2b5-4a26-9427-914d46c50459.jpg

Dünyanın en kötü vampirleri kenelerdir! Esneyerek olağanüstü boyutlara ulaşabilen dış kabukları sayesinde, kendi vücut ağırlıklarının 600 katı kan içebilirler! Bu, bir insanın bir yüzme havuzundaki suyun tamamını içmesine eş değer! Kana ulaşmak için korkunç dişlerini, pençelerini ve beslenme sondalarını kullanır, kana susamışlıklarını dindirirler.

5- Sülüklersuluk-728x410

Bu minik emiciler, leziz atıştırmalıklarının izini nasıl süreceklerini çok iyi biliyorlar! Vücutları ışığa duyarlı hücrelerle kaplıdır ve gölgeleri takip ederek saldırıya geçerler. Eğer hedeflerini kaçırırlarsa, avlarının koku izini takip edebilirler! Üç çenesi ve 300 dişiyle derinize yapışarak vücut ağırlıklarının beş katına kadar kan emebilirler!