İzmir Çeşme'de köpek gezdirme hizmetimizden faydalanmak için bize ulaşabilirsiniz.

Kedi Burçları

Her canlının kendine özgü bir karakteri vardır. Peki bu karakterler nereden geliyor? Anne ve babadan mı? Yoksa çevreden mi? İkisi de buna etken ancak bir başka etken daha var, o da burçlar!
Sanılanın aksine burçlar sadece insanlara ait değildir. Evrendeki bütün canlıların doğduğu andaki güneşin tutulması ve gezegenlerin birbirine uzaklığındaki enerji yeryüzündeki bütün canlıların karakter yapısını etkilemektedir. Çoğu astrologlar, hayvanların da burçları olduğunu ve eğer burçlarına göre hareket edersek onlarla ilişkilerimiz daha anlamlı ve sağlıklı olacağını savunmaktadır.

Kedimin burcunu nasıl hesaplayabilirim?

Burçlar tıpkı insanlarda olduğu gibi diğer canlılarda da doğum tarihleri ile hesaplanır. Eğer kedinizin doğduğu günü bilmiyorsanız, veterinerinizden ya da onu evlatlık edindiğiniz barınaktaki yetkiliden öğrenebilirsiniz. Ayrıca bazı astrologlar evcil hayvanınızı hayatınıza aldığınız ilk günü onun doğduğu gün olarak da kabul etmektedir.

Kedi Burçları

Koç burcu (20 Mart-19 Nisan)

087_attack_cat_gifs
Koç burcu kedileri oldukça aktif kedilerdir. Enerjileri hiç bitmeden gün boyunca oyun oynayabilirler. Zıplamayı, atlamayı, yakalama gibi oyunları çok severler. Avlanmayı çok severler. Koç kedileri çok fazla sokulgan değillerdir ama size olan sevgisini farklı yöntemlerle gösterirler. Hareketli yapısından dolayı koç burcuna dahil olan kedilerinin eğitilmesi biraz çaba ister.

Boğa Burcu (20 Nisan-20 Mayıs)

Two-cats-asking-for-food
Boğa burcu kedilerinin en büyük zaafı yemeklerdir! Önlerine ne koyarsanız yerler. Bazen sizin yemeklerinize bile salça olabilir, ortalığı dağıtabilir 🙂 Rahatlık ve keyif ondan sorulur. Bütün gün kanepenizde yatar ve sizin gelmenizi bekler. Siz gelince de kucağınıza atlar. Tam bir kucak kedisidir! Boğa burcu kedilerin mutluluğu için sıcacık bir kucak ve enfes bir yemek yeterli!

İkizler Burcu (21 Mayıs-20 Haziran)

original
Tahmin edildiği gibi bahar ayları kedilerin çiftleşme ayıdır. O yüzden dünyada en çok ikizler burcu kedileri vardır. İkizler burcu kedileri, oyuna düşkünlükleriyle bilinir. Sizi oyuna davet etmek için her türlü yola başvururlar. İkizler burcu kedileri iletişim yönü oldukça kuvvetli kedilerdir. Ne istediklerini sahiplerine bir çok miyavlama ses tonuyla belirtebilirler.

Yengeç Burcu (21 Haziran-22 Temmuz)

socialmedia_gatinhos
Çekingen bir kedi gördüyseniz büyük ihtimalle o bir yengeç burcu kedisidir. Yengeç burcu kedileri tatlı ve sakin kedilerdir. Bulundukları ortamı da kendileri gibi sessiz, sakin ve güvenli olmasını isterler. Son derece uyumludurlar ve sizin peşinizden hiç ayrılmazlar. En büyük zaafları ise ödül mamalarıdır!

Aslan Burcu ( 23 Temmuz- 22 Ağustos)

boss
Aslan burçlu kediler tam bir lider ruhlu kedilerdir. Sadece çevresindeki kedileri değil sizi de yönetmeleri muhtemeldir. Korumacı bir içgüdüye sahip olan bu kediler son derece ilgi arsızıdırlar. Eğer etraftan yeteri kadar ilgiyi almazsa, küsebilir hatta size ceza olsun diye yatağınıza bile pisleyebilirler! Eğer evde birden fazla kedi besliyorsanız, onu mutlu etmek için öncelikli davranmanız gerekir.

Başak Burcu (23 Ağustos- 22 Eylül)

0e83c155f116cd92ef77fd6713401dc0
Başak burcu kedilerinin mutluluğu temizlikten ve düzenden geçer. Eğer kumunu düzenli olarak temizlerseniz ve en sevdikleri mamaları verirseniz huzuru bulurlar. Sağlık durumunuzdaki değişimlere hassastırlar. Hatta ağrıyan bölgenize kompres bile yaparlar. Bu kediler için yapabileceğiniz en uygun jest onlar için ayrı bir oda ya da bölme oluşturmanız olacaktır.

Terazi Burcu (23 Eylül- 22 Ekim)

3939388_200x130
Sosyallik ondan sorulur! Yalnız kalmaya 5 dk tahammül edemezler. Eğer eve misafir çağırmaya çekiniyorsanız hiç çekinmeyin! Onlar için ev ne kadar doluysa o kadar eğlence var demektir. Eve çok az uğruyor, sık sık dışarıda takılıyorsanız; evde başka kedilerin de olmasında yarar var. İkizler burçlu kedi tercih edebilirsiniz.

Akrep Burcu (23 Ekim- 21 Kasım)

unnamed
Zodyak’ın en asi, en atarlı kedileridir. Karadeniz damarına basmayın derim. Yoksa kendinizi veya ev eşyalarınızı bir anda tırmalanmış bir şekilde bulabilirsiniz. Duyguları çok kolay anlaşılmaz. Beş dakika önce sevgi pıtırcığıyken beş dakika sonra ateş topuna dönebilirler. Sizi o kadar çok sahiplenirler ki başkalarıyla gördükleri anda hemen kıskanırlar. Özellikle sizi başka bir kediyi severken görürlerse vay halinize!

Yay Burcu (22 Kasım- 21 Aralık)

fb95bae5f8cd26221a547771c210a322
Hani bazı kediler vardır ya günlerdir kaybolan sanki yer yarılmış da içine girmiş sonra  da hiç tahmin etmediğimiz bir günde geri gelen kediler işte bunlar tam bir yay burçlu kedinin yapabileceği hareketlerdir. Son derece maceraperest kedilerdir. Etrafı dolaşmayı, yeni yerler keşfetmeyi çok severler. Tembellik onların kitabına terstir. Koç burcu kedilerden bile eğitilmeleri daha zordur.

Oğlak Burcu (21 Aralık- 20 Ocak)

tenor
Mekanın sahibi geldi! Onlar, ‘Hayır’ ı cevap olarak görmezler ve kafalarına estikleri gibi davranırlar. Burada kuralları onlar belirler. Son derece ciddi yapıları vardır. Sizden de aynı tavrı beklerler. Memnun edildiği sürece sorumluluklarından kaçmaz ve çocuklarla araları çok iyidir.

Kova Burcu (20 Ocak-19 Şubat)

anigif_enhanced-buzz-32498-1338567897-10

Kendilerine özgü bir dünyaları vardır. Eğer iş hayatınız oldukça yoğun, özel hayatınıza çok fazla zaman ayıramıyorsanız; bu kediler tam size göre! Bağımsız olmaya düşkündürler. Hem şapşal hem de fişek gibi zekaları vardır.

Balık Burcu (19 Şubat-20 Mart)

Cat-fell-asleep-in-food
En ufak şeylerle bile mutlu olurlar. Hayalperest ve uykucudurlar. Gerçekçi oyuncakları seven bu kediler aynı zamanda duygusal ve hassastırlar. Daha dışarıdan gelen ayak sesinden sizin geldiğinizi anlar ve hemen kapıya koşarlar. Bu kedilerin algıları çok açıktır, sizin nasıl hissettiğinizi anlayabilirler. Eğer zor bir gün geçirdiyseniz size sokulup gününüzü iyileştirmeye çalışırlar.