İzmir Çeşme'de köpek gezdirme hizmetimizden faydalanmak için bize ulaşabilirsiniz.

Korona Sürecinde Hayvan Kuruluşları

Dünya’daki krizlerden ilk etkilenenler her zaman sanat dünyası ve hayvanlar olmuştur. Çünkü biz insanlar bu tip krizlerde kendimizi ön planda tutarız. İçimizdeki korunma içgüdüsü tekrardan gün yüzüne çıkar ve önceliklerimizi kendi ihtiyaçlarımıza veririz.
Dünyamızı son aylardır kasıp savuran korona virüsü ülkemizde çıktıktan kısa bir süre sonra insanlar evlerine çekildiler. Bazıları bu süreçte sokaktaki hayvanları unuttu ya da umursamak istemedi. Yine de bakan yine bakmaya devam etti. Olabildiğince hayvansever vatandaşlar, ilk günden beri kendi yemeklerinden onlara da ayırmaya çalışmaktalar. İyi ki hala böyle insanlar var!
sss
Bu arada burdan ona getirilen sokağa çıkma yasağından dolayı çıkamamasına rağmen İzmir Buca’daki sokak kedilerinin ve köpeklerinin mamalarını evde hazırlayıp tanıdıklar vasıtasıyla dağıttıran Halime Teyze’me selamlar olsun 🙂
Sokak hayvanlarını bu kuruluşlar üzerinden de destekleyebilirsiniz;
köpek barınak
https://www.atesbocegi.org.tr/projeler/39/sokak-hayvanlari/

Bağışlarınız


https://fonzip.com/haytap/bagis
https://www.thkd.org.tr/bagis.php
Ayrıca temizmama.com üzerinden mama alıp doğrudan göndermek istediğiniz barınağa seçip yollayabilirsiniz;
https://www.temizmama.com/barinaklara-bagis

Korona ve Hayvanat Bahçeleri

kükre 2
Salgın çıktıktan kısa bir süre sonra toplu alanlar kapatıldı. Bu toplu alanların içinde barınaklar ve her ne kadar varlıklarına karşı olsak da hayvanat bahçeleri de var.
Evet, hayvanat bahçelerine karşıyız ama devlet herhangi bir kapatma emri vermedikçe bizim bu konuda elimiz kolumuz bağlı. Şuan için yapabileceğimiz tek şey; o hayvanların en iyi şartlar altında kalmasını sağlamak.
Hayvanat bahçelerin ayakta kalmasını sağlayan en önemli unsur ziyaretçilerdir. Hediyelik eşya dükkanından çocuklar oyuncaklar alır, acıkanlar büfelerden ya da  kafelerden yemek yer ve hayvan şovlarına biletler alınırdı. Bu gelirler sayesinde hayvanların ihtiyaçları karşılanırdı.
En büyük gelir kapıları olan ziyaretçilere, kapılar kapanınca hayvanat bahçeleri başka bir çözüm bulmak zorundaydı. Yoksa bu süreç onlar için epey sancılı geçebilir ve de birçok hayvanı zor duruma düşürebilir.

Yine Teknoloji Kurtardı!

Dünyadaki bazı hayvanat bahçeleri ve hayvan koruma enstitüleri kapılarını online ziyaretçilerine açtı. Canlı bağlantı yaparken dilerseniz bağış da yapabiliyorsunuz. Yapılan bağışlar sayesinde hayvanların ihtiyaçları karşılanmış oluyor İşte Dünya’nın çeşitli bölgelerinde canlı bağlantı yapabileceğiniz hayvanat bahçeleri;
1.Melbourne Zoo, Avustralya
koala
https://www.zoo.org.au/animals-at-home/
 2.Osaka Zoo, Japonya
15795296_be37457485_b
http://www.wombat-tv.com/
3.Edinburgh Zoo, İskoçya
indir
https://www.edinburghzoo.org.uk/webcams/panda-cam/
4. African Wildlife, Kenya ( Araştırma ve koruma enstitüsü)
4211eff51c7c95438678723d5560f3a14427a269
https://explore.org/livecams/african-wildlife/african-animal-lookout-camera
5. International Wolf Centre, Kanada
wolf

Wolf Cams2


6. Flamingo Land, İngiltere
77

Virtual Tour


7. Florida Aquairum, ABD 
aqua
http://www.flaquarium.org/sea-span