İzmir Çeşme'de köpek gezdirme hizmetimizden faydalanmak için bize ulaşabilirsiniz.

Kuzey Kore’de Köpek Beslemek Yasaklandı!

Geçtiğimiz günlerde Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, herkese pes dedirtecek bir yasa çıkardı. Kuzey Kore’de evlerde köpek beslenmesi yasaklandı!

'Kapitalist Çöküşün ve Burjuvazinin Sembolü'

Komunist lider, köpeklerin ‘kapitalist çöküşün ve burjuvazinin sembolü’ olduğunu söyledi. Bunun üzerine de evlerde köpeklerin barınmasını yasakladı.

Köpekler Evlerden Zorla Alınıyor!

Kuzey Kore’de şimdiden birçok ailede zorla köpek alımı başladı. Köpekli evlerin yerleri tespit ediliyor ve yetkililer evlerden köpekleri alıyorlar. Köpek sahiplerine dehşet saçan bu yasanın çıkmasının esas sebebinin, ülkedeki gıda gereksiniminden kaynaklı olduğu düşünülüyor.

Evcil Köpekler Gıdaya mı Dönüştürülecek?

Geçtiğimiz yıllarda, Çin’de düzenlenen Yulin Köpek Eti Festivali epey bir konuşulmuştu. Köpek eti pazarlarının yasaklanması için dünyanın dört bir yanından kampanyalar yürütüldü. Sanılanın aksine, köpek eti tüketimi yalnız Çin’de yapılmıyor. Güney Asya’da da epey yaygın! Hatta Kuzey Kore’deki bazı restoranların menülerinde köpek eti mevcut.

Güney Kore’nin Chosun Ilso gazetisinde dayandırılan habere göre, Kuzey Kore’de toplanan köpeklerin bir kısmını devlet tarafından yönetilen hayvanat bahçelerine yerleştirildiği, diğer kısmını da köpek eti gereksinimi olan restoranlara satıldığı iddia edildi. 

Dünya'da Köpek Eti Hangi Ülkelerde Yenilir?

Günümüzde köpek eti Çin, Güney Kore, Vietnam, Nijerya ve İsviçre’de yenilmektedir. Diğer ülkelerde yenilmesi yasaktır.

3 Yıl Önce Dünya Neden Çin'e Karşı Ayaklanmıştı?

Sosyal medyanın etkisi sayesinde Çin’de geleneksel olarak her sene düzenlenen Yulin Köpek Eti Yeme Festivali ifşa edilmişti. Her sene bu festivalde en az 40 bin köpeğin katlediliyor. Sosyal medya üzerinden bir sürü kampanyalar düzenlendi. Ancak Çin’in bazı bölgelerinde hala bu festival yapılmaktadır.