İzmir Çeşme'de köpek gezdirme hizmetimizden faydalanmak için bize ulaşabilirsiniz.

Muhabbet Kuşu Bakımı

Tüylü arkadaşının her ihtiyacını karşıladığından emin ol!
Alınacaklar: Muhabbet kuşunu kafesine  koymadan önce, ihtiyacı olan her şeyi aldığına emin ol. Tüneme çubuğu, yeme ve içme kapları, törpüleme gereçleri, yuva yapması için kutu ve kafes örtüsü.
Boş Alan: Muhabbet kuşları etrafta dolaşmayı severler, bu yüzden onları mutlu edecekMuhabbet-Kuşu-Sahibine-Nasıl-Alıştırılır-Ana-Görsel-950x508 geniş bir kafese ihtiyaçları var.
Egzersiz: Muhabbet kuşları etrafta uçmayı severler fakat onu kafesinden çıkarmadan önce pencerelerin kapalı olduğundan, şömine bacaları gibi deliklerin örtüldüğünden ve odada başka evcil hayvan ( kedi gibi! ) olmadığından emin ol.
Temiz Bir Kafes: Günde bir kere su ve yemek kabı ile birlikte kafesin altında bulunan kağıdı değiştir. Muhabbet kuşları çok zekiler ve kafeslerinin kapaklarında bulunan mandalları nasıl açacakları üzerinde çalışacak çok fazla vakitleri var. Kaçacak yer dolmamasına dikkat et!
Eğlence: Muhabbet kuşu bir insan gibi gün içerisinde sıkılır. Küçük kuşlar küçük oyuncakları sever, büyük kuşlar ise gaga ve pençelerini kullanarak daha büyük oyuncaklarla oynarlar. İlgisini canlı tutabilmek için oyuncaklarını birkaç haftada bir değiştirebilirsin.