İzmir Çeşme'de köpek gezdirme hizmetimizden faydalanmak için bize ulaşabilirsiniz.

Tarih Boyunca Savaşlarda Kullanılan Hayvanlar

Hayvanlar insanların her daim en yakın dostu ve arkadaşı olmuştur. Tabi insanlar çıkarları için savaşlarda hayvanları kullanmaktan kaçınmamıştır.

1-Fareler

bomba-fareler
2.Dünya Savaşı sırasında fareler silah olarak İngilizler tarafından kullanılıyordu. İngilizler farelerin içini açıp patlayıcı yerleştirir ve titizlikle geri dikerlerdi. Casusları ile beraber fareleri Almanlar’ın maden ocaklarına sokarlar ve patlatırlardı. Fakat durum Almanlar tarafından fark edilince ocaklar farelerden temizlendi.

2-Arılar

ihnE2_arilar-hakkinda-ilginc-bilgiler.jpg
Yunan devletlerinde arılar önemli bir yere sahipti, savaş sırasında arılar kovanları ile beraber toplanır ve bir mancınık yardımıyla düşmanın üzerine atılırdı. Kovanın yere çarpmasıyla dışarıya çıkan arılar gördüklerine saldırırlardı.

3-Filler

hannibal_filleri.jpg
Filler savaş döneminin tankları olarakta bilinir. Filler savaşlarda en ön saflarda yer alan bir zırh ve ön saldırı aracı olarak kullanılırdı. Düşmanın üzerine bodoslama girmek ve önüne çıkan düşmanları ezmek için kullanılır.Buna örnek vermek gerekirse; Timur Devleti Osmanlı’ya karşı olan Ankara Savaşı’nda filleri kullanarak Osmanlı ordusunu yenilgiye düşürmüştür.Bu oldukça stratejik savaş metotudur. Çünkü Osmanlı Devleti savaşlarında at kullanan bir devletti.Atların fillerden koktuğunu bilen Timur savaşta bu metodu uygulamıştır.

4-Domuzlar 

domuz-savasi.jpg
Fillere karşı atlarla ve askerle başa çıkamayan diğer ordular çözümlerini domuzlarda bulurdu. Fillerin çok kolay ürkmesi ve bu durumu keşfeden ordular domuzların üzerine yanıcı madde sürüp fillerin üzerlerine salarlar ve domuzları canlı canlı yakarlardı.

5-Yarasalar

Yarasalar.jpg
Amerika ordusunun 2. Dünya savaşında yarasaları canlı bomba olarak kullandılar. Yarasaların üzerine uzaktan kumandalı patlayıcı maddeler yerleştirilerek bu hayvanlar sürüler halinde Japonya’ya  gönderildi. Gece olunca toplu patlamalar yaşandı ve amaçlarına ulaştılar.

6-Köpekler

kopekler_780x486-8dpekq3rq4.jpg
Köpekler insanların her daim yanında olan bir varlıktır. Özellikle Hun imparatoru Atilla savaşlarda özel eğitimli köpekleri kullanan liderlerin başındadır. Teknolojinin gelişmesine rağmen köpekler zekalarıyla savaş meydanlarında yer almaya devam etmiştir.

7-Yunuslar 

yunuslar_780x430-m79k72h7rg.jpg
Amerika’da başlatılan bir programda yunusların zekası askeri alanda kullanılmaya başlamıştır. Yunuslar eğitim gördükten sonra su altındaki mayınları temizliyorlar üzerlerine yerleştirilen bir kamera sayesinde düşmanları gözetliyorlardı. Amerika’dan sonra yunusları tek kullanan ülke Rusya’dır.