İzmir Çeşme'de köpek gezdirme hizmetimizden faydalanmak için bize ulaşabilirsiniz.

Dünya'nın En Sadık Köpeği: Hachiko

Hachiko Kimdir?

Hachiko,  1923 yılında Japonya’da Akita iline bağlı olan Odate’de doğan, ölünceye kadar sadakatle bağlı olduğu sahibini her gün işe giderken bindiği metro istasyonu olan Shibuya Metro İstasyonu’nun kapısında bekleyen Akita cinsi köpek.

Hachiko’nun Hikayesi
Japon profesör Dr. Hidesaburo Ueno, Akita cinsi köpeği Hachiko’yu henüz bir yavruyken sahiplenir. Hachiko, her gün sahibini işe gittiği tren istasyonuna bırakır ve bütün gün tren istasyonunda sahibinin geri dönmesini bekler. Bir sabah, Hachiko ile profesör yine istasyona gider. Tren kalkar, Hachiko akşam geri dönüş trenine kadar yine bekler. Ancak tren bir türlü gelmez. Hachiko sahibini tam 10 yıl boyunca o tren istasyonunda bekledi. Profesör gelemedi. Çünkü üniversitede ders sırasında kalp krizi geçirerek hayata gözlerini yummuştu.

Günümüzde
Bu acıklı hikaye, herkesi bu kadar çok etkiledi ki Hachiko’nun duygusal hayat hikayesinden, biri Japon biri Amerikan yapımı olmak üzere iki uyarlama filmi yapıldı. Ayrıca sadık köpek Hachiko, Japonya’nın simgelerinden biri oldu. Her yıl Hachiko’nun ölüm yıl dönümü olan 8 Mart’ta Tokyo’daki, sahibini ölümüne kadar beklediği Shibuya İstasyonu’nda Hachiko heykelinin ziyaretine yüzlerce insan geliyor.

0_995_0_662_one_0_4200_0_2795_one_shibuya_patrick-6396.jpg  Hachiko.jpg                  MV5BMzA1ODVkZWQtZjc3OC00NDE1LTgyNTYtNTk2NDllZjNiNjQxXkEyXkFqcGdeQXVyMjEzNzk0NjE@._V1_UY1200_CR125,0,630,1200_AL_.jpg